Beteljesedhet a faházas álmom egy mobil faházzal?

  • Szóval ott tartottunk, hogy a fiam Dávid ugyanarról álmodozott gyerekként, mint én. De erről én mit sem tudtam, mint ahogyan ő sem tudta, hogy az én gyerekkori álmom is egy faház volt.
  • Apa! Ezt most nem mondod komolyan! – nézett rám kérdően Dávid
  • De, tényleg erről álmodoztam, amikor nagyapádékkal utazgattunk. Olyan gyönyörű fából készült házakat láttam, hogy a lélegzetem elállt. Attól kezdve folyamatosan arról álmodoztam.
  • És miért nem meséltél nekem ezekről a faházas álmaidról?
  • Azért kisfiam – mondom az én harmincöt éves gyerekemnek –, mert már eszembe sem jutott a születésed után. Megvolt a saját házunk, lekötötte a figyelmemet a munkám, a te kis életed, így nem volt már ez fontos. Akkor jutott eszembe időnként, amikor együtt néztünk utazási filmeket, és időnként láttam ilyeneket.
  • Ó, apa! Ezekből a filmekből jöttek az én álmaim is. De én már a kezdetektől a fa mobilházakról álmodoztam. Ahogy felrakják a kamionra, és végignézem, ahogyan lerakják a telkemen.

De hogy is valósulhat meg az én fa mobilházas álmom?

  • Értem. De mesélj csak! Azt mondtad, hogy már megtetted az első lépéseket, hogy ilyen fa mobilházad legyen. Hogyan?
  • Figyelj! Az már nem volt kérdés, hogy itthon is van erre lehetőség. Kell egy telek, és kell egy megbízható cég, aki ezt megépíti. A telek adott volt, hiszen a nejem szüleitől megörököltük azt a közel ezer négyzetméteres telket az erdő mellett. Az lakóövezet, és még a közlekedés is jó. Pont ideális egy mobil faház elhelyezésére.
  • És találtál kivitelezőt is?
  • Bizony! Nagyon jó referenciákkal, profi csapat. A Tóth Mobilházak. Ráadásul nincsenek is messze tőlünk. Megyek is hozzájuk, megbeszéljük a részleteket. Tudod, Tervek, engedélyek, meg minden egyéb apróság.
  • Na, majd meséld el, hogy mit intéztél a fa mobilházasoknál!

Két héttel később jött a meglepetés

  • Na jó napot kisfiam! Két hete híredet sem hallottam! Abban maradtunk, hogy elmeséled mi volt a kivitelezőnél.
  • Jajj apa! Ne haragudj! Csak előkészítettem egy kis meglepetést, és nem akartam addig mesélni, amíg nem biztos a dolog.
  • Most már nagyon felcsigáztál! Bár tudod, hogy nem igazán szeretem a meglepetéseket! Jön az újabb unoka?
  • Apukám! Nem! Nem ez a meglepetés!

Folytatjuk…